Odebrałeś właśnie swoje wymarzone mieszkanie i zastanawiasz się, jak je urządzić? Szukasz inspiracji? Każdego dnia przeglądasz masę zdjęć na Instagramie i nie potrafisz się na nic zdecydować?

Czytaj dalej – wskażemy Ci kilka najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Minimalizm, czyli mniej znaczy więcej

W dzisiejszych trendach aranżacji wnętrz króluje minimalizm. Projektanci zachęcają nas do otaczania się mniejszą liczbą rzeczy, które dzięki temu są bardziej znaczące. Zyskuje na tym całe mieszkanie. Jest przestronniejsze, wszystko w nim ma swoje miejsce i przeznaczenie.

Dokonane wybory mówią bardzo wiele o właścicielu mieszkania. Przedmioty wokół Ciebie odzwierciedlają Twoją osobowość. Są dokładnie przemyślane i nieprzypadkowe.

Surowe, proste wykończenia

Drewno, szkło, metal, cegła i beton – to obecnie cenione materiały wykończeniowe. Surowe ściany i podłogi nadają wnętrzom nowoczesny wygląd. Wrażenie surowości złagodzą różne dodatki – meble, lampy, obrazy czy kwiaty.

Biel i szarość

Biel i szarość wciąż wiodą prym w designie wnętrz. Są najczęściej kojarzone ze stylem skandynawskim. Pomieszczenia w tych barwach wydają się większe i bardziej eleganckie. Łatwo dobrać do nich kolor ścian oraz dodatki. Świetnie łączą się z czernią, niebieskim, zielonym, a nawet czerwonym.

Naturalne dodatki

Na pewno widziałeś wiele aranżacji, w których pojawiły się wiklina, drewno, skóra, wełna czy kamienie. Nic dziwnego. Już od jakiegoś czasu w modzie pozostają wszystkie dodatki kojarzące się z naturalnością. Ich zadaniem jest ocieplenie wnętrza, nadanie mu przytulnego domowego charakteru. Często spotykane, choć może nieco mniej naturalne, są również przedmioty z miedzi, cyny i stali.

Oświetlenie

Taką samą funkcję, jak naturalne dodatki pełni światło. We współczesnym domu nie może zabraknąć zmyślnie ustawionego źródła światła. Stąd piękne choć proste żyrandole i wszechobecne lampy. Nie ustępuje również moda na niewielkie kominki w ścianie.

Światło ma ogromny wpływ na nastrój domowników. Daje im poczucie bezpieczeństwa, pomaga się zrelaksować.

Kwiaty i zioła

Kwiaty i zioła są stałym elementem w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Ich dobór jest starannie przemyślany i dopasowany do pomieszczenia. Dużą popularnością cieszą się storczyki, paprocie, bluszcze, kaktusy i zioła.

Jeżeli sam lubisz kwiaty i chcesz je wprowadzić do swojego mieszkania, zwróć uwagę również na ich doniczki. Nawet najpiękniejsza roślina będzie się źle prezentowała w brzydkiej plastikowej osłonce. Dobierz dla swoich kwiatów proste doniczki z ceramiki, szkła lub metalu, albo wsadź je do drewnianej skrzynki.

Niepowtarzalne dodatki

W mieszkaniu pięknie prezentują się obrazy, rzeźby, figurki, wazony, fotografie oraz zegary. Nie wszystkie rzeczy muszą być nowe.

Masz stary zegar na strychu albo pamiątkową maszynę do szycia? Wykorzystaj je. Trzeba je tylko odpowiednio wkomponować we wnętrze, a nadadzą całemu mieszkaniu niepowtarzalny charakter.

Wnętrze, w którym się dobrze czujesz

Zastanawiasz się już, co wyrzucić ze swojego dotychczasowego dobytku? Myślisz nad zmianą wszystkich mebli? Pozbywasz się ulubionych kwiatów, bo nie wyglądają zbyt reprezentacyjnie?

Pamiętaj o jednym – to Twoje mieszkanie i masz się w nim dobrze czuć. Moda i trendy w aranżacji wnętrz mają tak naprawdę drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie.

Nie jesteś minimalistą? Uwielbiasz otaczać się różnymi rzeczami? Wolisz pastele od bieli i szarości? Nie lubisz naturalnych dodatków? Nic nie szkodzi.

Urządź swoje mieszkanie w taki sposób, abyś lubił spędzać w nim czas.