Gruntownym zbadaniem tematu remediacji i badania gleby zajął się portal Teraz Środowisko. Czy deweloperzy przejmują się zanieczyszczeniami w ziemi?  Możliwe, że niewielka część tak, ale na pewno warto się zawsze samemu upewnić, czy deweloper wykonał odpowiednie badania gruntu i wprost się o to zapytać (czytaj: O co zapytać dewelopera?”).

“Inwestor nabywający taki teren często nie zna dokładnie jego historii i nie ma wiedzy, że może on być zanieczyszczony i wymagać remediacji. Inną kwestią jest ogólna niska świadomość deweloperów w tym zakresie, gdzie często negują oni potrzebę wykonywania badań i remediacji, pomimo ewidentnych dowodów na zanieczyszczenie terenu – twierdzi dr Czop.”

Zachęcamy do lektury kolejnego artykułu przygotowanego przez Teraz Środowisko o intrygującym tytule “Deweloperzy lekarzami miast?“, gdzie o swoich doświadczeniach z deweloperami opowiadają Eksperci z branży, w tym dr hab. Mariusz Czop z AGH w Krakowie, członek Stowarzyszenia Instytut Remediacji Terenów Zanieczyszczonych.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.