Szukasz pomysłu na ciekawe ekspozycje roślin? Podpowiadamy, jak przechowywać kwiaty w domu, aby jeszcze bardziej ożywiły wnętrze i pasowały do jego wystroju.

 

Alternatywa dla zwykłej doniczki

Już sama zmiana zwykłej doniczki odświeży nieco wystrój. Zamiast tradycyjnych, plastikowych, czy ceramicznych doniczek możemy wykorzystać też doniczki metalowe, ze słoików, wiklinowe kosze, szklane wazony na kwiaty, czy drewniane skrzynki. Doniczki metalowe będą pasować np. do ścian imitujących ceglany mur. Ciekawą propozycją będzie  wykorzystanie zużytych słoików z hermetyczną zakrętką, pamiętając przy tym, by sadzić w nich rośliny lubiące wilgoć, takie jak bluszcz, paprotka. Na dno słoika konieczne będzie ułożenie warstwy keramzytu, który odprowadzi wilgoć oraz zapobiegnie gniciu korzeni. Wiklinowe kosze i drewniane skrzynki to dobry pomysł na ekologiczne dekoracje, które świetnie komponują się z roślinami.

 

Ekspozycje roślin doniczkowych

Rozmieszczenie roślin w domu zależy od rodzaju rośliny i od nasłonecznienia pomieszczeń. Do ciekawych  pomysłów na umieszczenie roślin zaliczamy: podwieszanie doniczek pod sufitem, montowanie doniczek na drabinie, powieszenie doniczek na ścianach, czy umieszczenie doniczek na stojakach. Takie umieszczenie roślin znacznie ożywią domową przestrzeń.

 

Pamiętaj, że szkodliwe substancje chemiczne w ziemi mogą poważnie zagrażać Twojemu zdrowiu. Sprawdź stan gleby przeprowadzając badanie gruntu.