Ściany w kuchni są najbardziej narażone na zabrudzenia. Najpopularniejszym, jednak nie jedynym rozwiązaniem są płytki. Jak uchronić ściany nad kuchennym blatem przed plamami z sosów i tłuszczu?

Ściana nad blatem, za kuchenką czy płytą grzewczą to miejsca szczególnie narażone na działanie przygotowywanych potraw. Muszą być zatem pokryte materiałem łatwym do czyszczenia i nie przyjmującym wody. A takim zdecydowanie są płytki, które swego czasu królowały w polskich kuchniach, jednak nie właściciele nowoczesnych mieszkań nie są do końca zwolennikami takiego rozwiązania. Ścianę w kuchni możemy zaaranżować o wiele ciekawiej.

Pierwszą propozycją są wodoodporne i zmywalne tapety lub farby. Podobno piękno tkwi w prostocie, a takie wykończenie kuchni z pewnością uchodzić będzie za minimalistyczne i w dobrym guście.

Coraz więcej osób decyduje się na subtelne połączenie farby i drewna. Wybranie naturalnego drewna do kuchni ociepli ją i sprawi, że będzie kompatybilna z pozostałymi pokojami. Jest to możliwe za sprawą materiałów drewnopochodnych i naśladujących drewno.

Ekstrawaganckim pomysłem jest wyłożenie ściany za kuchenką blachą. Element dekoracyjny zapożyczony z wielkich kuchni gastronomicznych świetnie sprawdzi się w industrialnych wnętrzach. Blacha dostępna jest w dużych arkuszach, co pozwala na pokrycie jednym kawałkiem całej ściany. Dzięki temu pozbędziemy się zbędnych połączeń, które utrudniają dbanie o czystość.

Urządzając naszą kuchnię mamy wachlarz możliwości, jeśli chodzi o pokrycie jej ścian. Możemy jednocześnie wizualnie dopasować materiał do stylistyki całego mieszkania i nie martwić się o trudności w utrzymaniu czystości kuchni. Dobrze jest nie martwić się również o stan naszej ziemi, dlatego przed kupnem mieszkania spytaj dewelopera o badania gruntu. Bez takiego badania i wiedzy na temat ich wyników, mamy możliwość kupna nieruchomości w korzystnej cenie, jednak w przyszłości możemy być narażeni na pokrycie kosztów oczyszczenia gleby. Nie wspominając już o kwestiach zdrowotnych! Dowiedz się więcej o remediacji.